Głównym miejscem w domu jest kuchnia. Jest to pomieszczenie niemieszkalne, w którym całe gospodarstwo domowe spędza większość czasu. Przeważnie i wszyscy goście są zapraszani do kuchni, aby uczcić jakieś święto lub po prostu porozmawiać przy filiżance kawy czy herbaty.

Piękny i nowoczesny wystrój kuchni stanowi zatem jej integralną część. Przytulna i ciepła atmosfera sprawia, że wszelkie spotkania z przyjaciółmi i rodzinne obiady są szczególnie przyjemne.

Nie trzeba płacić dużych pieniędzy za remont wnętrza. Wystarczy użyć wyobraźni lub obejrzeć zdjęcia wystroju kuchni wykonane przez rękodzielników lub doświadczonych profesjonalistów.

Możesz wydać niewielką sumę pieniędzy, aby stworzyć ekskluzywne wnętrze, które będzie nie tylko oryginalne, ale i wyjątkowo przytulne.

Przy odrobinie wysiłku możesz stworzyć arcydzieło w swojej kuchni, korzystając z zasobów, które masz pod ręką. Pomysły na wystrój kuchni można czerpać zewsząd: z czasopism, internetu, od koleżanek, a można też włączyć swoją indywidualność i stworzyć wszystko według własnego gustu. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 10 sposobów, jak szybko i niedrogo nadać kuchni świeży wygląd.

Kuchnia

Kup nowe światło

Spróbuj użyć więcej niż jednej oprawy oświetleniowej w tej samej kuchni. Na przykład nad stołem można powiesić niski żyrandol, a nad miejscem pracy - jasny kinkiet. 

Zrób stylowy fartuch kuchenny

Zmiana fartucha kuchennego to szybki i prosty sposób na diametralną zmianę wyglądu. Proste meble uzupełnij fartuchem w jaskrawym kolorze i pasującymi do niego akcesoriami

Odśwież swoje naczynia

Otwarte półki kuchenne można wykorzystać do przechowywania płatków śniadaniowych, makaronów i przypraw w stylowych, przezroczystych słoikach, a nie w pudełkach. A noże z tego samego zestawu, szklane wazony, talerze i kieliszki mogą stanowić wspaniałą dekorację.

Naczynia kuchenne

Zmień okucia w starych meblach

Wymiana wszystkich mebli jest kosztowna. Można jednak unowocześnić stare, po prostu wymieniając tanie klamki i zawiasy na droższe i nowocześniejsze. Nie musisz dopasowywać się do tonacji szafek - możesz bawić się kontrastem.

Pomaluj meble

Możesz zmienić kolor zestawu kuchennego, a także jego poszczególne elementy. Jeśli chcesz rozjaśnić pomieszczenie, możesz pomalować kilka szuflad, nogi krzeseł lub krawędź blatu kuchennego. 

Dowiedz się jak to zrobić: Jak pomalować meble laminowane?

meble kuchenne

Wymień drzwi szafek

Można po prostu wymienić drzwi w szafce wiszącej. Istnieje wiele możliwości: możesz pomalować całą kuchnię na jednolity kolor lub tylko kilka szafek.

Kup nowy stół

Nie tylko nowy stół, ale i nowa lokalizacja stołu zdziałają cuda w Twojej przestrzeni. Można również odnowić stary blat, malując go lub dekorując.

stół kuchenny

Zmiana przeznaczenia przestrzeni

Można wizualnie podzielić przestrzeń kuchenną na dwie strefy - roboczą i jadalną. W tym celu należy zastosować inną wykładzinę podłogową: położyć linoleum przy stole jadalnym, a płytki tam, gdzie będzie się gotować. Można też po prostu użyć lekkiej przegrody lub ekranu.

Użyj jasnych akcentów

Nowe zasłony, poduszki na krzesła, wazony, obrazy i plakaty mogą całkowicie odmienić wnętrze. Można kupić kilka kolorowych zestawów tekstyliów i zmieniać je w zależności od nastroju, pory roku lub dnia tygodnia.

Udekoruj jedną ścianę

Cała kuchnia nie musi być jasna. Wybierz ścianę w jadalni i udekoruj ją obrazem, świeżymi kwiatami lub fotografiami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz