Materiał budowlany, jakim jest drewno, ma ogromny potencjał dekoracyjny, dlatego domy wykonane z drewna lub bali wyglądają bardzo efektownie nawet bez dodatkowych wykończeń. Z drugiej strony, to właśnie drewno może stać się "czystym płótnem" dla kolorowych detali i przedmiotów. Przedstawiamy tajniki dekorowania domów z drewna.

Domz bali

Tradycyjnie dom z bali urządza się albo w stylu ekologicznym, czyli z maksymalnym wykorzystaniem materiałów naturalnych, albo w stylu wiejskim, w którym główną linię dekoracyjną stanowią drewniane ściany.  Jednak inne style nadają się również do wnętrza drewnianego domu

Wybielone ściany i zastosowanie klasycznych elementów wystroju w połączeniu z nowoczesnymi meblami sprawi, że dom z bali lub drewna będzie wyglądał bardziej uroczyście. W takim wnętrzu drewno doda tylko odrobinę pikanterii, nie odwracając uwagi od głównych technik stylistycznych.

Sprawdź też: Drewno w łazience - tak czy nie?

Dom z bali


Oczywiście, najbardziej harmonijnie we wnętrzach domów drewnianych będą wyglądać detale i przedmioty w naturalnych kolorach, np. tkaniny w różnych odcieniach brązu i zieleni. Elementy wykonane z metalu, np. z brązu, nadadzą wnętrzu szczególnego szyku i wyrafinowania. 

Kolorowe panele mozaikowe, gobeliny, obrazy i kolekcje zdjęć będą świetnie wyglądać na drewnianych ścianach w Twoim domu. W ten sposób drewno stanie się "czystym płótnem" dla innych przedmiotów dekoracyjnych.

Ogień w domku

Jako element wystroju wnętrz ogień może pełnić jednocześnie kilka funkcji: grzewczą, oświetleniową i dekoracyjną. Należy jednak pamiętać, że ogień nadal jest niebezpiecznym sąsiadem dla drewna, dlatego wyposażając dom np. w rustykalny kominek, należy ściśle przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Ogień w kominku

Oświetlenie
 

Nawet oświetlenie - kinkiety, neony "ukryte" w ścianach i reflektory punktowe na suficie - można wykorzystać do podkreślenia dekoracji drewnianego domu. Światło w szczególny sposób gra na drewnianej ścianie, rozprzestrzeniając się po jej fakturowanej powierzchni.

Wiele projektantów wnętrz proponuje urządzić dom z drewnianej ramy, skórzanymi meblami i świeżymi kwiatami. W tym przypadku niektóre elementy wystroju mogą być niewielkie, ale główną funkcję dekoracyjną będą pełnić wielopłaszczyznowe płaszczyzny o różnych odcieniach z tej samej gamy kolorystycznej.

Zastosowanie błyszczących, odbijających światło powierzchni, takich jak szkło lub płytki, we wnętrzu drewnianego domu pozwoli mu oddychać i optycznie powiększy przestrzeń.

Do drewnianego domku z bali świetnie pasować będą wszelakie żywe i sztuczne kwiaty i inne rośliny, które nadadzą wnętrzu jeszcze bardziej "leśnego" klimatu oraz podkreślą nawiązanie do natury i atmosfery przyjaznej dla środowiska naturalnego

Rośliny w domu z bali

Komentarze (0)

Zostaw komentarz