Jak stworzyć przytulną atmosferę, gdzie schować niepotrzebne przedmioty i jak przyciągnąć podróżnych - w dzisiejszym artykule przedstawiamy jak uporządkować mieszkanie, które zamierzasz wynająć.

Wizerunek najemcy

Zazwyczaj projektanci wnętrz kierują się potrzebami i przyzwyczajeniami lokatorów. W przypadku mieszkania na wynajem proces ten jest odwrotny: dom jest urządzany zgodnie ze stylem życia lokatora.

Projektant bierze pod uwagę lokalizację, status terenu, widok z okien i wiele innych czynników. Im bogatsza grupa docelowa, tym droższe będzie wyposażenie, meble i sprzęt.

Określanie strategii

Mieszkania przeznaczone do wynajmu długoterminowego i krótkoterminowego różnią się od siebie. Pierwszy z nich będzie musiał posiadać w pełni wyposażoną kuchnię i dużo miejsca do przechowywania. W przypadku wynajmu krótkoterminowego wystarczy pół szafy i szafka. 

Osoby, które zostają na rok lub dłużej, zwykle preferują neutralną kolorystykę bez jaskrawych akcentów. Stworzą dla siebie przytulną atmosferę.

Należy pamiętać o szczegółach. Jeśli jesteś przygotowany na wynajem lokatorom ze zwierzętami domowymi, możesz rozważyć zastosowanie rolet. Jeśli zgadzasz się, że w mieszkaniu będzie się palić, poszukaj dobrego okapu kuchennego z wymiennymi filtrami.

Zobacz: Tworzenie wnętrza bez projektanta - 6 wskazówek jak to zrobić

Mieszkanie

Regulacja jasności

W większości mieszkań długoterminowych głównym kolorem tła jest biały, rzadziej szary. Odcienie achromatyczne łączą się z innymi kolorami. Co więcej, podkreślają je. Dzięki temu, gdy zechcesz zmienić sofę, tekstylia lub inne jasne elementy w mieszkaniu, wnętrze nie utraci na estetyce.

Mieszkania przeznaczone na wynajem krótkoterminowy są zazwyczaj jaśniejsze niż te przeznaczone na wynajem długoterminowy. Nie powinny też być zagracone - nadmiar cudzych rzeczy ogranicza psychicznie.

Podejmowanie decyzji o wyborze miejsc do spania

Im więcej miejsc do spania w krótkoterminowym mieszkaniu, tym więcej pieniędzy przyniesie. Tradycyjne minimum, nawet w przypadku mieszkania z jedną sypialnią, to łóżko i rozkładana sofa.

Jeśli jest możliwość wstawienia pełnego łóżka, należy je tam wstawić. Może i zajmuje więcej miejsca, ale jest synonimem szczęścia dla lokatora. Posiadanie kilku łóżek w mieszkaniu do wynajęcia oznacza, że goście powinni mieć zapewnione przynajmniej minimum prywatności.

Istnieje kilka sposobów na odgrodzenie łóżka bez tworzenia ścian: ruchoma przegroda z zasłoną; szeroka zwijana zasłona przymocowana do sufitu; półścianka - przegroda na środku ściany.

Podział na strefy

W małych mieszkaniach przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy, kuchnię często łączy się z pokojem, aby pozbyć się wrażenia ciasnoty. A sama kuchnia jest obecna w okrojonej formie: lokatorzy i tak nie gotują zbyt wiele.

Kompaktowe urządzenia - takie jak zmywarka lub lodówka wbudowana pod blatem - mogą być używane w małej kuchni. Zamiast kuchenki można użyć dwupalnikowej płyty grzewczej.

Mała kuchnia

Wybieranie materiałów i mebli

Materiały użyte do wyposażenia mieszkania powinny być odporne na uszkodzenia, niedrogie, a przede wszystkim łatwe w utrzymaniu. Idealnym pokryciem ścian będzie tapeta winylowa lub flokowana, podłóg - laminat lub płytki porcelanowe, a sufitu - zmywalna farba na bazie wody. Drewno i tekstylia szybciej się brudzą.

Jeśli mieszkanie jest wynajmowane, można zrezygnować z górnej linii szafek na rzecz półek - najemcy raczej nie będą przechowywać w nich mnóstwa zapasów i kompletów naczyń.

Nie musisz wydawać pieniędzy na pełnowartościowe szafy do przechowywania, zarówno tradycyjne, jak i do zabudowy. Półki i prowadnice można ukryć za grubą zasłoną w kolorze ściany. Na przykład wykorzystanie części długiego korytarza na magazyn.

Zwiększanie wartości domu

Jeśli chcesz, aby wynajmowane przez Ciebie mieszkanie wyglądało na drogie, zwróć uwagę na okazyjne meble i oświetlenie - wystawione na sprzedaż przedmioty można kupić z 50-70% rabatem.

Kolejną sztuczką projektową jest personalizacja. Na przykład, jeśli niedrogie fronty kuchenne z laminowanej płyty wiórowej uzupełnimy eleganckimi uchwytami, meble będą wyglądały dwa razy ładniej. Szafki z suchej zabudowy z prostymi żaluzjowymi drzwiami ze sklepu dla majsterkowiczów wyglądają świetnie.

Dekoracja

Dodawanie światła

Często w wynajmowanych mieszkaniach brakuje odpowiedniego oświetlenia, które sprawiłoby, że czulibyśmy się w nich jak w domu. Problemem nie jest nawet to, że jeden żyrandol nie wystarcza, ale to, że centralne oświetlenie jest niewygodne.

Idealnie byłoby, gdyby każdy obszar pomieszczenia miał własne źródło światła, niezależnie od tego, czy służy ono do relaksu, pracy, rozrywki czy wieczornego czytania. Istnieje kilka sposobów decentralizacji oświetlenia bez planu piętra: listwy zasilające, systemy szynowe, taśmy LED, lampy LED zasilane bateriami. Wreszcie, lampy podłogowe stojące lub stołowe. Zrezygnuj z grubych, ciemnych zasłon na rzecz lekkiego tiulu lub rolet rzymskich - pokój natychmiast się rozjaśni.

W przypadku mieszkań do wynajęcia należy wybrać rolety w oknach lub zasłony zaciemniające, ponieważ wielu gości lubi spać w ciągu dnia po ciężkim nocnym odpoczynku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz